Co je to vlastně KOUČINK?

Vysvětlit pojem KOUČINK je obtížné. Nejlepším způsobem, jak koučink poznat, je zažít jej. Proto doporučuji objednat se na ukázkové sezení.

Přesto se o vysvětlení slovy pokusím. Vypůjčím si ale raději definici International Coach Federation:

Koučink představuje důvěryhodný vztah, který napomáhá klientovi podniknout konkrétní kroky za účelem dosažení jeho vize, jeho cíle nebo přání.

Koučink využívá procesů zkoumání a sebeobjevování k budování klientova uvědomění
a přijetí zodpovědnosti, kterého dosahuje prostřednictvím větší struktury, podpory
a aktivní zpětné vazby.

Proces koučinku pomáhá klientovi nejen přesně definovat jeho cíle, ale také i těchto cílů dosahovat rychleji a s větší efektivitou, než pokud by koučinku nevyužíval.

"Díky kvalitnímu koučinku dosahují klienti lepších výsledků a dosahují je rychleji."

Zdroj: International Coach Federation

Troufnu si zde tvrdit, že NIKDO NEPOTŘEBUJE KOUČE! Asi to zní zvláštně a pravděpodobně byste zde takovouto větu nečekali. A přesto za tímto tvrzením stojím. Ta věta platí obzvláště pro lidi, kteří jsou se svým životem spokojeni a nechtějí na něm nic měnit.

Věta, že "nikdo nepotřebuje kouče" se ale týká i ostatních z nás, kteří naopak mají zájem zlepšit svůj pracovní výkon, prožívat své dny s větší radostí ze života. Zde je ale platná také poslední věta z definice výše uvedené definice koučingu: díky kvalitnímu koučingu dosahují klienti lepších výsledků a dosahují jich rychleji. Je tedy pouze na vás, zda se rozhodnete jít za svými sny sami, či zda se spojíte s profesionálním průvodcem.

Zde mne napadá metafora: Jste ten typ, co hledá dobrodružství a jezdí do cizích krajů na vlastní pěst? Nebo si, obzvláště na nebezpečné nebo náročné cesty, raději připlatí za průvodce?

Výše uvedené tvrzení o přínosech koučinku potvrzuje i studie provedená společností PricewaterhouseCoopers pro International Coach Federation (ICF). Výsledky studie si můžete přečíst ZDE.


Pro objednání ukázkového sezení klikněte ZDE.